W. C. E. P.

W. C. E. P. - Worldwide Cultural Exchange Program - Uluslararası Lise Öğrenci Değişim Programları - ELTIS Sınavı

Ülkemizin en köklü ve tarihi eğitim kurumlarından Özel Mustafa Kemal Okulları, dünyada Kanada Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere 16 ülkenin öğrenci değişim programlarını ve uluslararası projelerini yürüten, Türkiye'nin en büyük öğrenci değişim programı Worldwide Culturel Exchange Program (W.C.E.P Turkey) Türkiye Ofisi ile uluslararası eğitim alanında önemli bir iş birliği protokolüne imza attı.

Öğrencilerimizin 21. yüzyıl becerilerini geliştirmek, dünya vatandaşı olmalarına destek vermek, yabancı dil gelişimlerini sağlamak, liderlik becerilerini geliştirmek ve en iyi üniversitelerden kabul almalarını sağlamak amacıyla çok önemli bir sorumluluk üstlenmiştir.

Okulumuz WORLDWIDE CULTURAL EXCHANGE PROGRAM (W.C.E.P) ULUSLARARARASI LİSE ÖĞRENCİ DEĞİŞİM PROGRAMI- yetkili ELTIS sınav merkezidir. Yurt dışı değişim programları, İngilizce yeterlilik sınavı (ELTIS) hakkında bilgi edinmek veya sınava başvurmak için bizimle birlikte çalışabilirsiniz

 

 

ELTIS YETERLİLİK SINAVI

ELTIS (İngilizce Yeterlilik Sınavı), Sınav iki aşamalıdır. Günümüz koşullarında ilk sınav online olarak öğrencilerin dil edinim düzeyini ölçer. İkinci aşama ise Antalya VCEP ofisinde yüz yüze yapılan “mülakat” sürecinden oluşur. Bu sınavda başarılı olan öğrencilerin puanı 2 yıl geçerlidir. Yurt dışında aldığı eğitimin ülkemizde denkliği vardır. Hangi seviyede yurt dışına gitmişse bir yıl sonra Türkiye’de, kendi okulunda bir üst sınıftan eğitimine devem eder.

Detaylı Bilgi için: www.wcep.org