MUSTAFA KEMAL OKULLARI ANITKABİR’DE

4 Mart 2020 0 comments admin Categories Genel

Mustafa Kemal Ortaokulu 10 Kasım’da Anıtkabir’e gezi düzenledi. 8 Kasım’da otobüslerle yola çıkan öğrencilerimiz Ata’nın huzuruna çıktı. Mustafa Kemal Ortaokulu; öğrencileri, öğretmenleri ve idarecilerinin de bulunduğu geniş katılımlı bir “Anıtkabir” ziyaretine imza attı. Gezimizdeki yoğun katılım ve memnuniyetin ardından Değerli Kurucumuz Hamdi Özcan, bu tür gezilerin devam edeceğini belirtti.

Ortaokul Müdür Yardımcısı Turan Yurdusev, İlkokul Müdür Yardımcısı Serkan Kırca ve İlk/Ortaokul Müdürü Sibel Ulu, Özel Antalya Mustafa Kemal Okulları’ndan uğurladığı 2 otobüs öğrenci, Atatürk’ü ebedi istirahatgahında ziyaret etti. Aralarında Anıtkabir’i ilk defa ziyaret eden gençlerin de bulunduğu öğrenci grubu ve velilerimiz düzenlenen gezi için yönetim kuruluna teşekkürlerini iletti.

Anıtkabir ziyaretinin ardından Ankara’da bir gün misafir olan öğrencilerimiz, tarihi ve kültürel değerleri korumak, tanıtmak ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla, Ankara Medeniyetler Müzesi ile gezilerine devam ettiler. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Anadolu Medeniyetler Müzesi’nde tarih ile buluşturulan genç öğrenciler Ankara’nın tarihi mekanlarını da gezmeyi ihmal etmedi.

"Türkiye Cumhuriyeti mesut, başarılı ve muzaffer olacaktır"

Antalya Medeniyetler Müzesi’nin ardından öğrencilerimiz 1. Ve 2. TBMM binalarını gezerek bu kutsal topraklar uğruna birlik ve beraberlik ile verilen milli mücadelenin ne demek olduğunu öğrenmenin mutluluğunu yaşadılar.