Model United Nations (MUN)

MUN (Model United Nations)

Alanında uzman öğretmenlerimiz ile yabancı dil eğitimine verdiğimiz öneme ek olarak, derslerde sadece akadamik bilgi ile donatılmış öğrenciler değil, kendini iyi ifade eden, temsil gücü yüksek ve evrensel bir birey olma öngörüsüyle öğrenciler yetiştirme çabamızın bir diğer parçası da MUN çalışmalarıdır.

Eleştirel düşünme, takım çalışması ve liderlik yeteneklerine ek olarak katılımcıların araştırma, konuşma, tartışma ve sunum becerilerini kullanmalarını geliştirmeyi planlayan bir eğitim programıdır. Programda, öğrencilerin ilgisini çekmek ve onların güncel dünya meseleleri hakkında daha derin bir anlayış geliştirmelerine imkan sunmak amaçlanmaktadır. Katılımcı öğrencilerimiz kendilerini İngilizce konuşarak ifade ettikleri uzun soluklu bir çalışma programıyla geliştirmektedir.

Hem bireysel hem de kulüp öğrencilerimizin tamamının bir arada olduğu yıl boyu süren çalışmalarla 9. Sınıfta başlayan gelişim süreci, ülke çapında düzenlenen konferans ve panellere katılımlarımızla etkin bir eğitim modeli olarak okulumuzda oldukça önemsenmektedir.