İlkokul

lkokulda temel hedefimiz, özgüven sahibi çocuklar yetiştirmektir.

Butik Bir Eğitim Anlayışı:

Sınıflarımız öğrencilerin özelliklerine inebilecek ve hepsinin yeteneklerini ortaya çıkarabilecek şekilde düzenlenmiştir. Okulumuz, öğrencilerinin özelliklerine bire bir inebilmek, yeteneklerini ortaya çıkarabilmek için 18 kişilik sınıflar şeklinde düzenlenmiştir. Butik bir okul olmanın avantajını kullanarak her öğrenciye, ilgilerine ve yeteneklerine göre gerekli fırsatı yaratmak amacı ile bireysel ilgi kuramına dayalı öğrenme altyapısı oluşturulmuştur.

Güne mutlu başlamanın önemini bilerek, her sabah ders öncesinde müzik eşliğinde 5 dakika dans ve egzersiz uygulaması ile öğrencilerimizin güne enerji yüklü başlamalarını hedefliyoruz.

Öğretim, bilgi boyutudur. Bilgi çağında, her alanla ilgili bilgilerin eksiksiz ve sağlıklı olarak verilmesi zorunludur. Mustafa Kemal Koleji, bilgiye ulaşmada kaynak, araç, gereç ve eğitim teknolojilerinden yararlanmayı ve bunları uygulayabilecek anlayışta, değişim ve gelişim sürecine hızla uyabilen, uzman yönetici ve eğitimcileri seçmeyi ilke edinmiştir. Kurumumuzda, modern eğitim uygulamalarının yanı sıra, eğitim değerini yücelten, sanatsal, eğitsel, sosyal etkinlikler, anasınıfından başlayan yabancı dil, dans, müzik, yaratıcı drama, tiyatro, satranç, ve spor etkinlikleriyle, üst sınıflarda fen ve bilgi teknolojilerine yönelik çalışmalar yer almaktadır.

680 öğrenci kapasiteli Konyaaltı İlk ve Ortaokul binamız, fiziki yapısı ve teknolojik donanımı ile; öncelikle öğrenciler için güvenli bir öğrenme ortamı olarak; bununla birlikte öğrencilerinin zihinsel, duygusal, fiziksel ve sosyal gelişimini destekleyecek ve onları gelişmeye teşvik edecek şekilde tasarlanmıştır.

Tüm dersliklerde bilgisayar, projeksiyon cihazı ve internet bağlantısı mevcut olup, elektronik sınıflarda da akıllı tahtalar bulunmaktadır.

3 Ana sınıfı dersliği

18 İlkokul Dersliği

11 Ortaokul Dersliği

Kapalı Beden Eğitimi Salonu

3D Sınıfı

Atölye ve Fen Laboratuvarları

Bilgisayar Sınıfı

Görsel Sanatlar Dersliği

Müzik Dersliği

Drama Dersliği

Kütüphane

Yemekhane

Kantin

Mutfak

Oyun bahçesi

Basketbol ve Voleybol sahaları ( Bahçede ve Spor Salonunda) ile diğer ortak kullanım alanlarından oluşmaktadır.

Okulumuzun tüm ortak kullanım alanları güvenlik kameralarıyla 7/24 saat izlenmekte ve kaydedilmektedir.