İlkokul - Mustafa Kemal Okulları

lkokulda temel hedefimiz, özgüven sahibi çocuklar yetiştirmektir.

Butik Bir Eğitim Anlayışı:

Sınıflarımız öğrencilerin özelliklerine inebilecek ve hepsinin yeteneklerini ortaya çıkarabilecek şekilde düzenlenmiştir. Okulumuz, öğrencilerinin özelliklerine bire bir inebilmek, yeteneklerini ortaya çıkarabilmek için 18 kişilik sınıflar şeklinde düzenlenmiştir. Butik bir okul olmanın avantajını kullanarak her öğrenciye, ilgilerine ve yeteneklerine göre gerekli fırsatı yaratmak amacı ile bireysel ilgi kuramına dayalı öğrenme altyapısı oluşturulmuştur.

Güne mutlu başlamanın önemini bilerek, her sabah ders öncesinde müzik eşliğinde 5 dakika dans ve egzersiz uygulaması ile öğrencilerimizin güne enerji yüklü başlamalarını hedefliyoruz.

Öğretim, bilgi boyutudur. Bilgi çağında, her alanla ilgili bilgilerin eksiksiz ve sağlıklı olarak verilmesi zorunludur. Mustafa Kemal Koleji, bilgiye ulaşmada kaynak, araç, gereç ve eğitim teknolojilerinden yararlanmayı ve bunları uygulayabilecek anlayışta, değişim ve gelişim sürecine hızla uyabilen, uzman yönetici ve eğitimcileri seçmeyi ilke edinmiştir. Kurumumuzda, modern eğitim uygulamalarının yanı sıra, eğitim değerini yücelten, sanatsal, eğitsel, sosyal etkinlikler, anasınıfından başlayan yabancı dil, dans, müzik, yaratıcı drama, tiyatro, satranç, ve spor etkinlikleriyle, üst sınıflarda fen ve bilgi teknolojilerine yönelik çalışmalar yer almaktadır.