MÜDÜR MESAJI

Mehmet Cem BEDEN

Muratpaşa Eğitim Koordinatörü ve Ortaokul Müdürü

DEĞERLİ ANNE VE BABALAR,

Mustafa Kemal Okulları olarak, çağdaş eğitim felsefesi ile hareket eden, güçlü ve yetkin kadromuz ile bize emanet edilen geleceğimizin büyüklerini; okuyan, düşünen, sorgulayan, sorun çözen, özgüvenleri yüksek bireyler olarak yetiştirmek, onları hayata hazırlamak, bizim en temel görevimizdir.

Eğitim ve Öğretim'de, çocuklarımızı geleceğe hazırlamada, onları birer dünya insanı yapmada okulun ve öğretmenlerin önemi çok fazladır. Bizler sorumluluğumuzun bilincindeyiz, bizlere emanet edilen güzel çocuklarımızın ne kadar değerli olduğunu çok iyi bilmekteyiz. Bu duyarlılıkla tüm öğrencilerimizi kendi evlatlarımız olarak kabul edip en iyi şekilde yetiştireceğimize tüm kadromuzla söz veriyoruz.

Değerli velimiz; Eğitim ve Öğretim uzun soluklu bir süreçtir. Bu süreçte sizlerden beklentimiz, işbirliği, hoşgörü, dayanışma ve karşılıklı saygıdır. Bildiğiniz gibi birçok öğrencinin olduğu bir kurumda, öğrencilerin okul kültürüne alışması zaman alan bir süreçtir. Bu süreçte bizler sizlerle işbirliğine hazır olacağız, aynı işbirliğini sizlerden de beklemekteyiz. Okulumuz tim paydaşları ile size ve evlatlarızı önemsemektedir.

SEVGİLİ ÇOCUKLARIMIZ,

Herkesin bir hedefi olmalı. Gelecekte kendinizi nerede görmek istiyorsanız, gideceğiniz yeri doğru planlamalısınız. Bu nedenle kendinize doğru hedefler belirlemelisiniz. Hedefe ulaşmada yolunuzu; aldığınız eğitim, iradeniz, azim ve kararlılığınız gösterecektir. Bu süreçte önünüze bir çok engel çıkacaktır. Başarılı olmak için güçlü durarak, engelleri bir bir aşarak mutlu ve özlemini çektiğiniz güzel bir yaşam süreceksiniz. Sizlerin hep yanında olan ve sizler için her türlü özveride bulunan anne ve babalarınıza hak ettikleri mutluluğu yaşatacağınızdan eminiz.

-Sevgiyi

-İletişim kurma yolları

-Kişisel yeteneklerinizin farkına vararak, çeşitli spor ve kültürel faaliyetlere katılmanın önemini,

-Okumayı

-Kendiniz için araştırmayı

-Bilimsel verilere ulaşabilmeyi,

-Olumlu düşünce gücünü,

-Ne yapmak istediğinizi veya ne olmak istediğinizi bilmelisiniz. Bu uzun yolda sizlere rehberlik etmek için yanınızda olacağız. Sizin için var olduğumuzu unutmamanızı ve her daim sizlerle yürüyeceğimizi bilmenizi isteriz.

Aramıza Hoş Geldiniz...